Що не можна говорити дитині під час їжі: сім прикладів

Їжа це енергія, і не тільки вітамінна, але і душевна. Але інколи саме сніданки, обіди та вечері стають стресом для дітей. Причина – “звуковий супровід” сім’ї, яка прагне у будь-який спосіб нагодувати малечу.

Що не можна говорити дитині під час їжі?

1. Все з’їв? Молодець!

Так дитина починає розуміти: батьки мене люблять, коли я з’їдаю все до шматочка. Значить, потрібно з’їсти всю порцію, навіть коли вже ситий або блюдо несмачне, інакше не отримаєш бажаний “шматочок” любові і схвалення.

Здоров’ю дитини таке завзяття тільки шкодить тут і переїдання, навантаження на підшлункову залозу і шлунок. Зрозуміло, що й самооцінка теж “не в плюсі”.

2. Як ти їси! Який же ти нечупара!

Маленькі діти в силу віку просто не вміють їсти акуратно у них ще не налагоджена моторика і координація рухів. Звичайно, треба вчити дітей хорошим манерам, але не варто їх весь час зупиняти та лаяти за пролитий суп.

3. Не вийдеш з-за столу, поки все не з’їси!

Ця фраза тільки зіпсує дитині настрій і апетит. Є ризик, що з таким підходом малюк почне ставитися до їжі як до тортур.

4. Будеш погано їсти не виростеш!

Якщо ви хочете прищепити дитині любов до корисної їжі знайдіть щось, що буде його мотивувати, а не залякувати.

5. Твій друг (сестра, брат) дуже любить цей суп. А ти чому вередуєш?

Малюк розуміє це так: “Інша дитина краща за тебе! Ти повинен з’їсти суп, щоб теж стати хорошим”. Самооцінка малюка падає, він може замкнутися в собі і перейнятися до об’єкта порівнянь недобрими почуттями.

6. Якщо будеш добре поводитися, я дам тобі цукерку!

Не можна, щоб дитина сприймала солодощі як нагороду за хорошу поведінку. В майбутньому це може спровокувати харчові розлади.

7. Ми не їмо м’ясо/шоколад/манку, тому що це погано!

Не варто нав’язувати малюку свої особисті харчові переваги. Його меню повинно бути максимально різноманітним, щоб він сам міг визначитися, яка їжа йому до смаку. В іншому разі, дитина вважає: якщо те, що мені подобається на смак, погане, значить, і я сам поганий?

За матеріалами: Наша мама

Фото: .Pixabay