Що не варто забороняти дітям: сім порад

Дитинство минає занадто швидко, але зазвичай воно сповнене заборонами та страхами дорослих.

Що не треба забороняти дітям задля їхнього розвитку, розповіли у виданні “Наша мама”.

1. Нехай допомагає. Так, спочатку дитина робитиме це невміло і довго. Наберіться терпіння. Її допомога безцінна. Малечі важливо відчувати свою значимість. Обов’язково дозволяйте дитині вам допомагати, самі просіть про допомогу і, звичайно, дякуйте.

2. Нехай помиляється. Так дитина дізнається, що правильно, а що ні. Помилятися і пробувати наново. Краще помилитися, ніж не зробити взагалі і не впізнати, як правильно.

3. Нехай шумить та дуркує. А ще краще, робіть це разом. Дитині потрібно випускати енергію. Нехай шумить, скаче й кричить. Не в бібліотеці, звичайно, але вдома нехай буде таким, яким хочеться.

4. Нехай несе нісенітницю. Дитина розвиває фантазію та уяву. Нехай вигадує небилиці, підтримайте її в цьому.

5. Нехай не доїдає обід. Якщо не хочете згодом мати проблеми з переїданням, то дозвольте дитині самій вирішити, скільки вона повинна з’їсти. Організм не дурний, якщо більше не хочеться не змушуйте.

6. Нехай брудниться. Вода магніт для малюків. А перед водними іграми можна помалювати руками і вимазатися фарбами від вух до п’ят. Купуйте безпечні водорозчинні фарби, застеліть все і нехай малює.

7. Нехай лазить по деревах. Страшно? Звичайно! А малюку – ні. Замість того, щоб обмежувати його тренуйте координацію, спритність, пояснюйте, як злазити, як залазити.

Фото: Pixabay