Що робити, якщо дитина через війну стала агресивною: поради від психолога

Агресія є наслідком відчуття власної слабкості та страху перед чимось. Мільйони українських дітей переживають постійний стрес і глибоку психологічну травму через обстріли та постійну небезпеку.

Психолог Дмитро Карпачов у рубриці Все буде добре Допомога психолога” на телеканалі СТБ пояснив, що робити, якщо дитина під час війни стала агресивною.

1. Пам’ятайте: агресія наслідок страху

Шкільні хулігани досить вразливі діти, які своїми вчинками намагаються захистити себе. Дитина, яка зіткнулася з травматичними обставинами у житті, хоче хоч щось контролювати і давати відсіч. Хоч якось звільнити те внутрішнє напруження, яке у неї з’явилося внаслідок відчуття небезпеки. Коли ми боїмося, то використовуємо одну з трьох стратегій: біжи, завмри або бий.

2. Не сваріть і не хваліть дитину за прояв агресії

До цього треба ставитися з розумінням, проте не можна ігнорувати. Запропонуйте дитині випустити агресію на подушку, а не на людей. Поясніть, що не треба робити боляче іншим.

3. Додайте дитині фізичної активності, щоб зняти напругу

Фізична активність буде розряджати те внутрішнє напруження, яке накопичується. Дитина просто не знає, як звільнити негатив і куди його спрямувати.

За матеріалами: “Новое время”

Фото: Pixabay