Що та як читати дітям під час війни: поради від письменниці

Діти страждають під час війни, навіть якщо перебувають у безпечних зонах. Їм важко зрозуміти, чому життя так різко змінилося. Навіть дорослим нелегко звикнути, що у містах лунають сирени і треба багато часу проводити в укриттях.

Саме діти – це наше майбутнє. Тож зараз від кожного з нас залежить, яким воно буде. Дитину можна заспокоїти, читаючи їй. Що та як читати дітям під час війни, розповіла письменниця Жанна Хома.

Казка – важлива частина комунікації батьків з дитиною

Голос батьків заспокоює, знімає напругу, викликає довіру. Не важливо, чи ви читаєте дитині книжку, чи розповідаєте історію усно – говоріть повільно, лагідно, з інтонацією.

“Якщо у вас є змога, то залучайте дитину до створення казки – це допоможе піймати важливі моменти, що турбують дитя, і разом знайти рішення, – радить пані Жанна. – Також можна залучати персонажів – улюблені іграшки дитини цілком підійдуть на цю роль. Завдяки такій комунікації, ви зможете більше дізнатись про дитячі страхи та потреби”

Якщо дитина просить прочитати одну й ту саму казку з десяток разів – не відмовляйте

Це свідчить, що дитина не змогла ще повністю прожити й осмислити сюжет, який її наразі хвилює. Дозвольте їй прожити емоції стільки разів, скільки їй потрібно, щоб засвоїти урок чи закріпити поведінку, що сприяє в сюжеті розв’язанню проблеми.

Підбираючи казкові історії чи книжки, звертайте увагу на сюжет та вік, для якого рекомендована відповідна книжка.

Терапевтичні та повчальні казки також на часі

“Особливо, якщо ці історії стосуються безпеки. Казка – ідеальний спосіб у ненав’язливій формі розповісти про те, як поводитись під час повітряної тривоги, що робити, якщо загубився, чому не можна підіймати незнайомі предмети із землі”, – радить письменниця.

Якщо складно чи неможливо знайти такі книжки в паперовому вигляді, можна пошукати актуальну інформацію в електронному форматі.

Зараз деякі українські видавництва надали вільний доступ до дитячих книжок в PDF, тож там можна підібрати гарні українські видання, зважаючи на вік і вподобання дитини.

Аудіоказки можна прослухати в безоплатних українських аудіододатках, зокрема в мобільному додатку “Казки дитинства”. Також варто звернути увагу на дитячу періодику, яка щомісяця оновлюється. Саме там швидко зʼявляються казки й ігри на актуальні теми.

За матеріалами: Радіо Трек

Фото: Picsea on Unsplash