Що треба робити, щоб дитина довіряла батькам

Довіра у взаєминах з дитиною одна з найголовніших речей. Інколи із цим можуть виникнути деякі складнощі. Що робити, щоби дитина вам довіряла? Спеціалісти порталу 4Mamas підготували декілька порад.

  • Будьте на зв’язку

Дуже важливо знаходити час на прості розмови з дитиною. Обговорюйте, що гарного трапилося за день, які складні завдання ви розв’язали. Будьте відкритими до розмови й готовими вислухати.

  • Виявляйте інтерес

Коли дитина щось вам розповідає будьте з нею на 100%. Ваша увага в цей час має належати лише малечі. Проявляючи інтерес ви підвищуєте самооцінку дитини.

  • Вибачайтеся, якщо помилилися

Помиляються всі, важливо вміти помічати свої помилки та виправляти їх. Якщо ви відчуваєте, що були неправі, щиро перепросіть у дитини.

  • Приміть самостійність дитини

Сепарація та вміння діяти самостійно зростає разом з віком дитини. Не бійтеся, що це поступова втрата зв’язку з нею. Навпаки, якщо ви будете приймати самостійність дитини, не заважати та не втручатися в природній процес сепарації, підтримувати та допомагати, ваші стосунки лише зміцнішають.

  • Не критикуйте

Якщо дитина щиро ділиться з вами своїми переживаннями чи враженнями не знецінюйте й не критикуйте її. Стежте за власною реакцією та словами. Діти надзвичайно чутливі не лише до вербальних, але й до невербальних способів спілкування. Вони чудово розуміють, коли їх не сприймають серйозно.

  • Співчувайте

Коли батьки щиро співчувають своїм дітям, допомагають їм упоратися зі складними емоціями вони створюють умови для змінення довіри та прихильності.

  • Будьте чесними зі своїми дітьми

Правильні слова на кшталт “Я тебе розумію”, не зблизять вас з дитиною, якщо вони не йдуть від серця. Якщо ви не розумієте почуття дитини, не брешіть. Краще ведіть іншу лінію розмови. Говоріть про те, що чуєте та бачите: “Я бачу, як тобі погано”, “Так, така ситуація досить неприємна для тебе” тощо.

  • Обіймайте дитину

Без зайвих слів. Цього ніколи не буває забагато.

Фото: Pixabay