Що треба знати татусям, які збираються у декретну відпустку – роз’яснюють юристи

Поняття «декретна відпустка» об’єднує у собі два види соціальної відпустки. Відпустка у зв’язку з вагітністю і пологами для жінки, а також відпустка по догляду за дитиною по досягненні нею трьох років. Ця відпустка передбачена не тільки мамі, але і татові, і навіть бабусі з дідусем, опікунів та інших родичів, що фактично доглядають за дитиною. Стаття 179 Кодексу законів про працю України дозволяє брати таку відпустку.

Але повертаємося до можливостей татуся. Чи знали ви, що, правом на декретну відпуску до досягнення дитиною трьох років батько може скористатись навіть, якщо перший час за дитиною доглядала мати. Наприклад, перші пів року мама, а потім пів року тато.

Які документи пітрібно надати на роботі татусеві, який вирішив піти у відпустку по догляду за дитиною:
🔘заяву на ім’я керівника з проханням про декретну відпустку
🔘копію свідоцтва про народження дитини
🔘довідку про те, мама дитини не пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною за своїм місцем роботи або вийшла на роботу до закінчення терміну соціальної відпустки.

Важливо!
За батьком зберігається робоче місце і нараховується пенсійний стаж та до трьох років виплачується допомога при народженні дитини. Ви маєте пам’ятати, що роботодавець не має жодного права відмовити чоловіку скористатись його законним правом.

За матеріалами – Судова влада України.