Шпаргалка для тата: як правильно восени одягати дитину до року

Одне з найскладніших питань, яким задаються молоді батьки: як одягати дитину, якій ще немає року. Є кілька варіантів, у що одягнути дитину, виходячи з температури на вулиці. Але треба звертати увагу, що позначка термометра на вуличному градуснику – досить умовний показник. Адже +15 градусів при вітряній, вологій або сонячній погоді відчуваються по-різному. Тому треба враховувати всі нюанси перед прогулянкою.

Коляска

Дитячий візок теж відіграє важливу роль. Люлька – більш щільна. Вона не продувається і можна максимально закрити малюка від вітру. Прогулянкова коляска менше захищає від негоди та вітру. Спинку такого візка краще захистити флісовою підкладкою або частиною конверта.

Як одягати дитину?

Від +12 до +17

Перший шар одягу – бавовняний. Далі одягайте велюровий комбінезон і шапочку. Або джинси (можна з підкладкою) та курточку.

Від +8 до +12

Перший шар – бавовняний. Після одягайте осінній комбінезон з утеплювачем і шапочку.

Від +2 до +7

Перший шар – стандартний. Другий шар – флісовий. Можна використовувати махровий, але фліс краще тримає температуру. Далі одягаємо осінній комбінезон. Або інший варіант: перший шар залишається таким самим, але одягаємо зимовий теплий комбінезон, без флісу. Не забудьте щільну шапочку.

Від -2 до + 2

Перший шар залишається незмінним. Другий шар – флісовий. Далі одягайте теплий зимовий комбінезон.

Варто пам’ятати, що грудні діти легко перегріваються. Краще одягнути малюка легше та накрити ковдрою на прогулянці, ніж перегріти. Ковдру ви зможете відкрити будь-якої миті. А ось один шар одягу зняти на вулиці холодної осені – ні.

Якщо ваша дитина ходить, можете одягати її на прогулянку, як і себе. Одяг повинен бути вільним, щоб між прошарками зберігалося тепло.

Перевіряти замерзла дитина чи ні, по носі чи щоках немає необхідності. Про стан температури тіла краще розповість шия та шкіра на руках вище кісти.

За матеріалами: Наша мама

Фото: Janko Ferlič on Unsplash