Сім’я майбутнього: як виглядатимуть наступні покоління

Двоє одиноких батьків, які живуть під одним дахом

Кожен матиме свій особистий простір, як мінімум одну власну кімнату, але ділитимуть вітальну та кухню. Одинокі або розлучені батьки матимуть взаємну домовленість жити разом, просто тому що такий спосіб значно полегшуватиме життя обом. Серед плюсів – не потрібно самому “тягнути” весь побут, ніхто не лишається наодинці зі своїми проблемами, діти ростуть з обома батьками поруч навіть попри їх розлучення.

Подібний спосіб життя має і матеріальні переваги: ви можете купувати побутову техніку разом, харчування та й саме проживання в квартирі теж коштуватиме дешевше. Разом легше планувати ремонт, потенційний переїзд і не треба постійно ділити дітей. Втім, зрозуміло, що подібна формула вдало працюватиме тільки в тих випадках, коли обидва партнери змогли зберегти повагу одне до одного після розлучення.

Спеціалісти, які постійно переїжджають

Це сім’я, де або один з партнерів, або обидва спеціалісти, які можуть стати в нагоді у будь-якій країні. Така сім’я переїжджатиме все своє життя, тому дім для них – щось на зразок дуже зручного готелю. Вони робитимуть ставку на зручне місцерозташування та рівень комфорту самого помешкання. Затишок та наявність різноманітних “милих речей”, що роблять дім домом їх взагалі не цікавитиме. Дітьми опікуватиметься найнятий персонал, який, можливо, теж постійно переїжджатиме разом з родиною, або хтось один з партнерів.

Покоління 70+

Це про тих, хто відмовляється вважати старість кінцем життя та хоче сприймати цей період життя як виключно щось позитивне. Вони будуть прагнути простого та легкого способу життя. Вони не лишатимуть ніякого спадку своїм дітям, а просто витрачатимуть гроші, які накопичили за все своє життя, на комфорт у похилому віці: на хороших медиків та медичні послуги, їжу, вітаміни та подорожі. Вони також прийматимуть активну участь у житті місцевих громад – ділитимуться власним досвідом, створюватимуть різноманітні спільноти та гуртки зі своїми однолітками, можливо навіть житимуть разом з ними, щоб постійно мати з ким поспілкуватися та спростити життя медичному персоналу, який їх доглядатиме.

Сім’ї в сільській місцевості

Мова йдеться про сім’ї, що житимуть з виробництва продуктів сільського господарства. Це сім’я з кількох поколінь, де всі працюють на один і той самий бізнес. Вони житимуть далеко від міст (хоча хтозна, якими стануть міста у 2030), але у повністю автономному світі – з якісним Інтернетом, телефонним зв’язком та альтернативними джерелами енергії. Будь-які необхідні речі вони запросто друкуватимуть собі на 3D принтері, а їхнім єдиним “живим” зв’язком зі світом будуть машини, які кілька разів на рік забиратимуть все те, що вони встигли виробити. Освіта для дітей? Все, що їм необхідно, вони вивчать працюючи разом з батьками на фермі.

Декілька поколінь під одним дахом

Навіщо щоразу купувати чи орендувати новий будинок, якщо можна добудувати ще один поверх до вже існуючого? Кілька поколінь під одним дахом: і діти, і старі, і люди середнього віку. Це повернення дещо старої, класичної моделі сім’ї. Яка, між іншим, теж заощаджуватиме чимало грошей всім, адже набагато легше кільком людям “скинутися” на великий дім, ніж кожному мати хоча б по маленькій квартирі. Втім, на таке зможуть наважитися лише найвідповідальніші люди та ті, хто по-справжньому цінує міцність родинних зв’язків, і вважає свою сім’ю справжнім притулком та порятунком від зовнішнього світу.

Віртуальні родини

Не всім подобається жити під одним дахом, не кожен погодиться переїхати разом зі своїм партнером в чергову незнайому країну, але це зовсім не означатиме, що слід обривати всі зв’язки. Мережа Інтернет пропонує нам чимало варіантів лишатися на зв’язку зі своїми близькими та рідними. Вечеря чи прогулянка не з живою людиною, а з планшетом, де на екрані світиться її зображення? Такі речі реальність вже зараз, а далі будуть ще більш фантастичні та реалістичні варіанти.

За матеріалами: The Guardian