Солодкі подарунки на Новий рік: поради від МОЗ

Цьогоріч новорічні свята не будуть для України такими як завжди. Ми живемо в час війни, вечори проводимо при свічках і під звуки повітряних тривог. А діти – просять замість іграшок перемогу, повернутися додому чи повернення з війни батьків.

Звісно, Святий Миколай не всесильний. Але без солодких подарунків малеча не залишиться. Центр громадського здоров’я розповів, як правильно обрати корисні солодощі для дітей.

  • Замініть шоколад на цукерки з пастили із натурального соку, без цукру.
  • Замість цукрових льодяників, подаруйте будь-які сухофрукти без додавання цукру.
  • Пакетований сік чи солодці газованки краще замінити на натуральний морс чи ягідно-фруктовий чай.
  • Уникайте обробленої та смаженої їжі, як-то пончики та випічка – бісквіти, пиріжки, печиво, крекери, вафлі тощо. Натомість краще порадуйте дітей свіжими фруктами – яблуками, мандаринами, хурмою, або замороженими чи консервованими фруктами в соку.
  • Якщо все ж будете дарувати солодке, переконайтеся, що продукт має низький вміст цукру.

Дітям від 2 до 18 років щодня можна вживати не більше 25 грамів цукру. А от до 2 років не рекомендують взагалі давати солодке.

Важливо пам’ятати, що цукор може бути навіть у тих продуктах, які асоціюються зі здоровим харчуванням. Насамперед це стосується йогуртів і соків. Тому будьте уважними, коли формуєте раціон дитини, не робіть поступок, виправдовуючи їх святами.

Зменшуйте споживання “вільного” цукру. Саме через нього ми найчастіше набираємо вагу. А також він може стати причиною порушення обміну речовин, і загрозою розвитку цукрового діабету та серцево-судинних захворювань. Солодке також є найбільш поширеною причиною карієсу зубів.

Фото: Pixabay