Три найголовніші помилки у вихованні дітей

Батьки завжди прагнуть дати своїм дітям найкраще, проте часто їхнє бажання виростити щасливу дитину обертаються протилежним результатом. Про те, які помилки найчастіше припускається батьки, пише Ukr.Media.

Зайвий контроль

Зазвичай, жорстким контролем люблять зловживати батьки, якими керує страх. Цей страх може стосуватися втрати дитини, хвилювання, а що скажуть інші батьки, якщо не вдасться виховати, або ж просто ірраціональний страх за майбутнє свого малюка.

Чи варто говорити про те, якою тривожною і несамостійною може вирости дитина у таких батьків? Важливо пам’ятати, що страх існує лише у нашій голові, реальності він у більшості випадків не стосується. Щоб не приносити дитині великого душевного дискомфорту, почніть з себе боріться зі своїми страхами, не перекладаючи їх на дитину.

Ви порівнюєте дитину з іншими

Багато мам і тат люблять навішувати ярлики та очікувати від своїх дітей більше, ніж треба. Якщо дитина лише пішла до школи, батьки одразу ж говорять про те, що буквально з першого дня дитина зобов’язана вміти читати і рахувати, а якщо не вдається, вона засмучує батьків.

Або ж інша ситуація, коли на учня молодшої школи перекладають відповідальність за молодших братів та сестер, вважаючи, що “старшому” варто дорослішати. Зрештою ми отримуємо таку ж тривожну дитину, як і у першому пункті. Сильна тривожність змушує сумніватися у собі і відмовлятися від шансів, які буде давати життя у дорослому віці. У якомусь сенсі, дитина буде завжди чекати на ваше схвалення, навіть коли сама стане батьком. Саме тому важливо припинити себе порівнювати.

Ви змушуєте дитину відчувати провину

Дуже часто батьки уникають своєї відповідальності за негативні почуття, перекладаючи цю відповідальність на дитину. Малюк стає винуватцем мало не всіх негараздів. Згодом серйозність звинувачень буде лише зростати.

Усе це призводить до того, що дитина перебуває у постійному роздумі як не засмутити маму чи тата. За цими переживаннями вона пропускає своє життя, чекаючи, що ось зараз, нарешті, батьки її помітять й оцінять, адже вона усе робить для того, щоб рідні не засмучувалися. У такий спосіб розвивається жага до пошуку батьківської любові, яка штовхає вже дорослу дитину у нездорові відносини з майбутнім партнером.

Фото: Christian Lue on Unsplash