Три поради від міністра охорони здоров’я, як запобігти дитячим опікам

Новорічні свята завжди славляться яскравими піротехнічними ефектами вдома та за його лаштунками. У цей час лікарі просять всіх бути дуже уважними і обережними, адже саме в цей період до них найбільше потрапляє дітей із різними опіками, починаючи від малюків і закінчуючи підлітками. Але різні опікові травми можна отримати упродовж усього року.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у Facebook дав три поради, як запобігти дитячим опікам.

Перша. Не залишайте у доступному для маленьких дітей місці чашки з гарячими напоями чи кип’ятком. Слідкуйте за тим, щоб дроти електричних кип’ятильників й чайників не звисали вниз.

Гарячі рідини є найбільш поширеною причиною опіків у віковій категорії дітей від 0 до 5 років і людей поважного віку.

Друга. Не дозволяйте дітям самостійно користуватися піротехнічними виробами. Навіть звичайні петарди можуть завдати непоправної шкоди.

Третя. Розкажіть дитині, особливо у підлітковому віці, якою небезпечною може стати забавка молодіжного руху “зачеперів”. Термічні опіки, які діти отримують під час селфі на потягах чи в інших місцях із високою напругою можуть коштувати життя.

“Виконання цих порад не потребує додаткових матеріальних витрат з боку батьків, але точно врятує життя та здоров’я вашій дитині”, – підсумував міністр.