Вчимо дитину читати під час гри: практичні поради

Уміти читати одна з головних навичок, яку дитина починає розвивати ще в дошкільному віці. Якщо ви вчите дитину читати, перетворіть це заняття у гру, радить портал “Розвиток дитини”.

Експерти радять використовувати згадані поради близько тижня та визначити, що дитині підходить найбільше.

Розмовляйте з дитиною

Попросіть дитину розповісти про те, як вона провела день у школі. Нехай вона розповість, що вони проходили на уроках, які завдання вона виконувала, у які ігри грала на перервах, що давали на сніданок у їдальні тощо.

Розучуйте з дитиною вірші, скоромовки тощо

Співайте з дитиною дитячі пісеньки, читайте книжки з віршами, розучуйте скоромовки і повторюйте їх. Всі ці заняття допомагають дитині відчути, з яких звуків складаються слова.

Читайте і знаходьте відповідності

Коли ви читаєте разом з дитиною книги, знаходьте відповідності між прочитаним і тим, що відбувається у житті. Наприклад, якщо ви читаєте книгу про тварин, пов’яжіть прочитане з вашим останнім походом у зоопарк. Пояснюйте дитині значення слів на зрозумілих їй прикладах.

Використовуйте ім’я дитини

Найзвичніше слово для дитини це її ім’я. Використовуйте його, щоб показати дитині зв’язок між буквами і словами. Наприклад, ви можете сказати: “Ілля, слово “іти” починається з того ж звуку, що і твоє ім’я. Обидва слова починаються на букву “і”.

Грайтеся з ляльками

Маленькі діти люблять гратися з ляльками або плюшевими іграшками. Використовуйте їх, щоб вивчати з дитиною слова і букви. Візьміть ляльку в руку і скажіть від її імені: “Привіт, мене звуть Маша. Я люблю слова, які римуються з моїм іменем. Слово “каша” римується з ім’ям Маша? А слово “тиша”?”

Малюйте пальцем літери

Запропонуйте дитині показати на букву, обвести пальцем її по контуру і назвати звук, який вона позначає. Згодом можна ускладнити завдання: запропонуйте дитині намалювати букву пальцем на піску або олівцем на папері. Так дитина почне формувати навички письма.

Записуйте літери

Візьміть папір і олівець, щоб дитина могла писати букви. Разом з нею напишіть кілька пропозицій про щось, що здасться цікавим дитині. Нехай дитина використовує при цьому літери і звуки, які вона вивчає у школі.

Грайте в ігри зі звуками

Покажіть дитині, як звуки складаються в слова. Наприклад, скажіть їй: “Ти знаєш, що це за слово складається зі звуків “м”, “я” і “ч”? Вимовляєте кожен звук довше, ніж зазвичай, щоб дитина відразу не здогадалась, що це за слово ви загадали.

Читайте дитині книги якомога більше

Якщо дитині подобається якась книга, читайте її знову і знову. Під час читання робіть паузи і питайте в дитини про те, що відбувається з героями.

Говоріть про букви і звуки

Допоможіть дитині вивчити назви букв і звуки, які вони позначають. Перетворіть ваше навчання у гру. Наприклад, це можна зробити так: “Я загадала букву, і вона позначає звук…”

Фото: Pixabay