Від гарного чоловіка до чудового сім’янина

Як правильно розподілити обов’язки в сім’ї не скаже ніхто. Все індивідуально. Але для того, щоб виховати у чоловіку гарного сім’янина і ще й так, щоб це призвело до зміцнення вашої родини, слід керуватися такими принципами, правилами та прийомами.

1. Свого чоловіка ви обрали самі. Бо полюбили і тому, що в головному, він виявився «вашою людиною». А сімейно-побутові проблеми на тлі цього, все ж дрібниці. І невже якщо ви збіглися в головному, ви не зможете, знайти спільну мову в дрібницях?

2. В ідеалі треба було б до весілля зрозуміти (домовитися), яку частину обов’язків кожен готовий взяти на себе. Але це ніколи не пізно зробити. Головне, в основу подібної бесіди закласти правильний принцип: поділяємо не для того, щоб обтяжити чимось, а щоб найкращим чином забезпечити комфорт і затишок в домі.

3. Ніколи не підраховуйте, хто більше, хто менше виконує щось по дому. Справедливість у цьому питанні не в тому, щоб всі обов’язки розділити навпіл, а в тому, щоб на виділені обов’язки реально був час, і щоб кожному дісталося те, що у нього виходить краще.

4. Питання розподілу обов’язків повинно вирішуватися гнучко, і не раз назавжди. Все, що стає «постійною зобов’язалівкою», пригнічує відразу.

5. А якщо раптом на час помінятися місцями? Попросіть чоловіка помити посуд, просто попросіть його виручити вас. Акцент на слові «попросіть». Побувавши на вашому місці в ролі посудомийки, він, можливо, купить в будинок посудомийну машину. А, замінивши вас у прибиранні приміщень, не виключено, що запропонує скористатися послугами помічниці по господарству.

6. Робіть більше обов’язків разом. Разом — за продуктами. Разом — прибирати. Разом з дитиною займатися, один, скажімо, допомагає з математики, інший — з літератури.

7. Хваліть чоловіка частіше за все, що він робить для сім’ї, за кожну дрібницю. Не використовуйте лестощі, а саме щиро хваліть. Це так окрилює. Особливо чоловіків.

8. Ніколи не дорікайте за те, що він вам не допомагає. Це глухий кут. І не скаржтеся на втому і перевантаженість. Це теж шлях в нікуди.

9. Плануйте своє сімейне життя так, щоб на вихідні не було ніяких господарських справ. Залиште ці дні тільки для відпочинку. Спільно-сімейного.

10. Найголовніше! Для вирішення всіх сімейних проблем необхідно вміння вести себе з гідністю у всіх ситуаціях. Поважайте інтереси чоловіка, але при цьому поставте себе так, щоб і чоловік поважав ваші інтереси.

Ну що, готові до виховання у чоловіку сім’янина? Знаю, що думаєте: «Я готова. А от чи готовий чоловік?» Одна моя подруга на це казала: «Готовий — виховаємо. Не готовий — все одно виховаємо, але так, що він цього навіть не помітить. Як в кіно: послизнувся, впав, отямився… сім’янин».