Жодних токсинів: 7 складових щасливих стосунків

1. Будуйте своє щастя самі

“Я буду щаслива/ий, коли…”  – дуже поширена фраза, яку кожен з нас доповнює своїми подіями, покупками чи досягненнями, які начебто мусять зробити нас щасливими. Втім, наше щастя не залежить від зовнішніх факторів, це лише вибір який ми робимо щодня, якби пафосно це не звучало. Психологи з’ясували, що людині для щастя потрібні лише базові речі – їжа, дім, теплий одяг тощо. Якщо ви маєте це – все інше нюанси. Стосунки з коханою людиною теж вносять свій вагомий внесок у ваше щастя, але перш за все варто навчитися шукати щастя в собі, перш ніж робити щасливими інших.

 

2. Чесність та прозорість

Чесно діліться своїми думками та почуттями у відвертих, прямих розмовах – це допоможе уникнути непорозуміння та конфліктів. Пам’ятайте про те, що ваш партнер теж має свої думки та почуття, тому постійно просіть їх озвучувати. Якщо ви знатимете, як почувається ваша кохана людина в тій чи іншій ситуації, то це значно полегшить вам пошуки взаємопорозуміння та моделі вашої поведінки.

 

3. Шукайте компроміс

Життя – пошук балансу. Так само і стосунки. Звісно, що постійно дотримуватися такого балансу – тяжко. У когось з партнерів може з’явитися надто багато роботи і він чи вона не зможе приділяти стосункам багато часу. Також під час стресів чи важких ситуацій кожен з нас потребує зовсім різного рівня підтримки та уваги, тому вам або вашому партнерові інколи здаватиметься, що хтось вкладає в ці стосунки більше. Втім, якщо це лише протягом певного часу – це цілком нормально. Вчіться шукати компроміс і в жодному разі не акцентуйте на тому, що хтось з вас більше працює над стосунками ніж інший.

 

4. Знаходьте час на себе

Спільні інтереси – важливі, але ще більш важливо, щоб кожен з вас мав щось окреме для себе. Важливо мати якусь свою улюблену справу, котра допомагає вам розслабитися. Приділяйте цьому один день на тиждень чи годину на день. Або якщо не маєте окремого хобі – просто проведіть цей час наодинці з собою та своїми думками. Порада шукати незалежності в шлюбі може здаватися дивною, але повірте, якщо кожен з партнерів матиме свій власний простір та якесь окреме заняття це піде будь-якому шлюбові на користь.

 

5. Погоджуйтеся не погоджуватися

Багато людей намагаються уникнути конфліктів, але це нормально мати різні точки зору. Вміння вести дискусії без скандалів зі своїм партнером – дуже важливе. І тут треба звикнути до думки про те, що ваш партнер може мати зовсім інший погляд на якусь ситуацію. Ви не зможете завжди погоджуватися у всьому і це нормально. Поважайте думку свого партнера і отримуватиме те саме у відповідь. Це не просто, але завжди пам’ятайте, що з вами не погоджуються не для того, щоб вас позлити чи розгнівати, а просто тому що дивляться на щось під іншим кутом.

 

6. Будьте добрішим

Можливо, це найбанальніша порада, але у вирі щоденного життя ми дуже часто забуваємо робити добро. Хай і маленькими порціями. Будьте добрішими до колег, до тих з ким стикаєтеся на вулицях та в громадському транспорті. Гніваючись або дратуючись, ви робите гірше насамперед собі. Так само і в стосунках – не гримайте на свого партнера з будь-якого приводу, не псуйте настрій ані собі, ані йому, а надто через якісь дрібниці.

 

7. Захищайте свою територію

Не дозволяйте батьками, родичам, своїм колишнім чи близьким друзям втручатися у ваші стосунки. Якщо вони мають якісь зауваження чи поради – будь ласка, але не в менторській чи зверхній формі. І в жодному випадку не дозволяйте їм ображати вашу другу половинку. Повірте, ви в силах розібратися з вашими стосунками самостійно.

 

За матеріалами:

https://www.psychologytoday.com/blog/the-truisms-wellness/201612/the-7-i…