Знову двійка: як правильно реагувати на погані оцінки дітей

Дитина отримала погану оцінку – ця ситуація може виникнути в будь-якій сім’ї. Усі батьки знають це почуття, яке застає зненацька, коли улюблене чадо, у яке вклали всі сили, щоб допомогти отримати шкільні знання, приносить додому двійку.

Спочатку треба зрозуміти, що в такий момент відчуває дитина – їй соромно. Якщо в родині нормальні, довірчі взаємини, школяреві і в голову не прийде приховувати погану оцінку. З огляду на те, що вона всіма силами намагалася показати себе з кращого боку, чесне визнання показує, що малюк набагато хоробріший, ніж здається на перший погляд. Тільки сильна особистість може визнавати свої прорахунки. І ще це говорить про те, що дитина вам довіряє.

Тому крик – крок назад у взаєминах між вами і маленькою людиною. Вона зрозуміє, що мамі чи татові довіряти не можна, і наступного разу постарається приховати погану новину.

Плакати теж не варто, своїми сльозами ви демонструєте слабкість, падаєте в очах дитини. Краще постаратися зберегти спокійний вираз обличчя і спробувати поговорити із засмученим малюком, пояснивши, що в житті буває всяке. Але з усіх ситуацій є вихід. І ви зробите все можливе, щоб допомогти виправити погану оцінку.

Якщо все ж таки вирішили посварити дитину, то сваріть правильно. Не варто нагадувати про нелюбов до книг, вічне відкладання домашнього завдання “на потім”, перелічувати, що дитина не допомагає в прибиранні вдома, не миє після себе посуд і таке інше. Не перетворюйте розмову на скандал. Через двійки малюк не повинен відчувати себе непутящим у всьому. Ви повинні знати, як покарати дитину за двійку. Головне для малюка – бути впевненим, що батьки його люблять.

Спробуйте разом розібратися, чому рівень оцінки виявився таким низьким. Цілком можливо, шкільна програма є складнішою, ніж здається на перший погляд. Якщо річ у цьому, візьміть дитині репетитора.

Також причиною можуть бути лінощі. Контролюйте виконання домашнього завдання щодня. Якщо знадобиться, поясніть незрозумілу тему.

Психологи стверджують, що в початковій школі у дітей ще низьке почуття відповідальності. Гарні оцінки вони намагаються отримати заради батьківської похвали. Тому продумайте мотивацію для своєї дитини. Наприклад, пообіцяйте довгоочікувану гру за високі бали в кінці навчального року, пояснюйте, що в старших класах учитися буде складно, якщо зараз ставитися до виконання завдань несерйозно.

Пам’ятайте, що коли ви вимагаєте хорошої успішності в школі, ваша мета – не придушити в дитині бажання вчитися, а змусити повірити в себе, полюбити навчання, щоб надалі малюк зміг вибрати свій шлях.

За матеріалами: smartum.com.ua

Фото: Pixabay