Звички батьків, які шкодять успіху дитини: чотири приклади

Необережні слова й дії батьків можуть зашкодити дітям. Але часто батьки цього не розуміють: вони не помічають свої помилки та відмовляються їх визнавати.

Самовпевненість та надмірна принциповість заважають дитині в майбутньому стати щасливою й успішною особистістю. Тому, щоб максимально розкрити потенціал дитини, необхідно бути обережним та уважним до наступних звичок.

Надмірна опіка

Через надмірну опіку діти не можуть розвинути всі необхідні життєві навички, тому що батьки завжди перебувають поруч. Батьки мають усвідомити, що рано чи пізно дитині доведеться самостійно боротися з суровим життям. Невеличкі труднощі – чудова можливість отримати досвід. Батьки мають піклуватися про дітей, але потрібно робити це правильно.

Оберігати від будь-яких ризиків

Виправданий ризик дає дитині досвід і робить її стресостійкою. Психологи наголошують, що для дітей важливо йти на невеликий ризик і виходити за межі своєї зони комфорту поступово – їхня психіка поки ще занадто вразлива для емоційних перевантажень.

Мало кому подобаються розбещені дівчата й невпевнені в собі хлопці. Вони найчастіше живуть обмеженим життям і не можуть досягти бажаних результатів. Не дозволяйте вашим звичкам ускладнювати життя ваших дітей.

Матеріальна винагорода

Як показує практика, матеріальна мотивація поки що залишається найефективнішою.
Багато батьків не можуть утриматися, щоб не купити своїм дітям усе, у винагороду за гарні оцінки в школі чи заохочення до більшої активності.

Якщо дитина почне асоціювати успішність з матеріальною винагородою, доведеться купувати їй щось щоразу, коли ви захочете, щоб вона діяла відповідним чином. В іншому разі дитина втратить мотивацію досягати успіху в чому-небудь. Необхідно знаходити інші способи заохочення дитини. Поясніть, що успіх залежить від дій і думок. Хваліть дитину й переконуйте, що кожна добра справа робить її сильнішою.

Заборона на вільне життя

Багато батьків думають, що тільки вони знають, що треба робити їхнім дітям. Вони не враховують її думку та не вірять у її можливості. Це загрожує тим, що дитина швидко розчаровується й починає діяти на власний розсуд. Адже нікому не подобається, коли його не поважають.

Із часом діти починають утілювати в життя те, що їм забороняли батьки. В цьому випадку треба йти на компроміс та домовлятися. Бажання батьків нав’язати свою думку дитині може негативно вплинути на її самооцінку.

Батьки – найкращий приклад

Завдання батьків – підготувати дитину до можливих труднощів на шляху до успіху. Поясніть їй, що тільки сила волі й велике бажання допоможуть їй упоратися з труднощами й рухатися далі, незважаючи ні на що. Ви маєте стати прикладом для своєї дитини, тому що ви знаєте її сильні та слабкі сторони. Ваш життєвий досвід і помилки допоможуть дитині стати мудрою й успішною в житті.

За матеріалами childdevelop.com.ua

Фото: Jonathan Borba on Unsplash